Analityka i optymalizacja

W celu osiągania najlepszych rezultatów performance wypracowaliśmy własne podejście do analityki mediowej polegające na operowaniu dużo większymi zbiorami danych niż w standardowej kampanii digital.

W ten sposób jesteśmy w stanie nie tylko realizować kampanie reklamowe, ale przede wszystkim mieć realny wpływ na sprzedaż produktów klienta i wspierać go w zakresie skalowania biznesu.

Analityka w środowisku digital

Kampanie performance realizujemy w oparciu o precyzyjną analizę danych i ciągłą kontrolę osiąganych wyników. Rozpoczynając pracę z klientem, przeprowadzamy audyt stosowanych narzędzi analitycznych, kodujemy stronę niezbędnymi skryptami mierzącymi oraz integrujemy systemy reklamowe z CRM, działem handlowym i działem marketingu klienta.

Ujednolicenie widoków źródeł i modyfikacja kodów śledzenia

Poprawa jakości analiz źródeł ruchu i zachowań klientów

Optymalizacja sposobów przechowywania danych o użytkownikach

Konfiguracja wymiarów niestandardowych (custom dimensions)

Wprowadzenie obszernego tagowania UTM-ami w każdym źródle

Implementacja i konfiguracja analityki to pierwszy krok na drodze do poprawnego mierzenia efektywności kampanii. By uzyskać faktyczny obraz sytuacji, konieczna jest jeszcze integracja danych z różnych kanałów digital z realnym przychodem firmy. W tym celu opracowaliśmy FormUp Data – autorski system monitorowania ROI oparty na BigQuery.

FormUp Data

Wykorzystując BigQuery jako bazodanowe zaplecze, system wyszukuje, pobiera, gromadzi i przetwarza skomplikowane zbiory danych Big Data pochodzące z różnych kanałów digital.

Następnie w sposób automatyczny integruje je z realnym przychodem firmy pobranym z wewnętrznych systemów typu CRM.

Wykorzystanie BigQuery
Analiza danych

Takie rozwiązanie umożliwia analizę efektywności działań marketingowych w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem:

Zobacz wszystkie funkcjonalności systemu

Śledzenie konwersji offline

Integracja systemów reklamowych z CRM klienta pozwala nam również monitorować wpływ kampanii internetowych na sprzedaż w sklepach stacjonarnych. W ten sposób jesteśmy w stanie:

Analizować konwersję offline

Rzeczywisty obraz tego, które reklamy przynoszą najbardziej opłacalne konwersje

Optymalizować kampanię online

Dopasowanie zakupów offline do konkretnych reklam w kanałach reklamowych

Maksymalizować ROI

Lepsze ukierunkowanie i zoptymalizowanie kampanii pod kątem zwiększania ROI

Śledzenie wpływu
reklam online

na konwersje offline na przykładzie marki Muscat

Zobacz case study
Kobieta w okularach - kampania dla marki Muscat

Wykorzystując kompleksowość danych, jesteśmy w stanie analizować zachowania użytkowników przed i po dokonaniu zakupu, badać ścieżki, dzięki którym do nich dotarliśmy oraz optymalizować działania w taki sposób, aby pozyskiwać więcej klientów, którzy pozostają w dłuższej relacji z firmą.

Zaufali nam

 • FormUp to ważny element sukcesu Premium Mobile. Jest to jeden z niewielu partnerów na polskim rynku, który działa w pełnym modelu rozliczeń za sprzedaż, a swoją wiedzą i doświadczeniem jest w stanie realizować, a nawet przekraczać plany sprzedażowe.

  Marcin Wieczorkowski

  Prezes Premium Mobile

 • Współpracujemy z FormUp od 2016. Wspólnie realizujemy cele, których efektem jest utrzymanie 10% wzrostu w sprzedaży miesięcznie. Kompleksowa wiedza, holistyczne podejście, kontakty i kreatywność zespołu oraz trzymanie ręki na pulsie najnowszych trendów, to cechy, które cenimy najbardziej.

  Dawid Winter

  Co Founder 4MOSA - Okulary Muscat

 • Rekomenduję FormUp jako profesjonalnego partnera w zakresie realizacji kampanii performance. Współpraca z Agencją przebiega dynamicznie z jednoczesną najwyższą starannością w ramach briefu i uzgodnionych warunków biznesowych. Stopień zaangażowania osób prowadzących projekt wybiega zdecydowanie ponad przeciętną, co znajduje odzwierciedlenie w realizacji KPI.

  Ewa Wdowska

  Dyrektor Marketingu - Multimedia Polska

 • Agencja FormUp to profesjonalny i rzetelny partner w dziedzinie prowadzenia wysokiej jakości efektywnościowych kampanii online. Duże zaangażowanie i wiedza zespołu stale przekłada się na satysfakcjonujące wyniki prowadzonych działań.

  Monika Moczulska

  Kierownik Marketingu Profbud

 • FormUp to zespół prawdziwych ekspertów w dziedzinie szeroko pojętego performance marketingu. Swoją branżę znają od podszewki, ale co ważniejsze – potrafią umiejętnie poruszać się po nieznanych terytoriach.

  Patryk Grzeszczuk

  Marketing Director 11 bit studios

Zainteresowany współpracą?

Napisz do nas!

Skontaktuj się z namiTa strona korzysta z plików cookies. Klikając "Akceptuj" zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.