Performance Marketing

Od początku naszym celem było działać inaczej niż rynek. Chcieliśmy nie tylko realizować kampanie reklamowe, ale przede wszystkim mieć realny wpływ na sprzedaż produktów klienta i wspierać go w zakresie skalowania biznesu.

Zmodyfikowaliśmy więc tradycyjne podejście do ekosystemu digital w taki sposób, by poszczególne działania synergicznie na siebie oddziaływały i miały jeden wspólny mianownik – optymalizację pod ROI.

Nasze podejście do performance marketingu

Jako agencja performance oferujemy skrojone na miarę działania mediowe zintegrowane z content marketingiem oraz SEO. To, co nas wyróżnia to koncentracja na ROI i rozliczenie w modelu efektywnościowym. Główny nacisk kładziemy na tworzenie lejków konwersji, bieżącą analizę danych i zakup mediów przez panele zakupowe.

Etapy kampanii performance

Pogłębiony wywiad z klientem

Planowanie i zakup mediów

Projektowanie lejków konwersji

Analityka i optymalizacja

Raportowanie i analiza efektów

Pogłębiony wywiad z klientem

Każda współpraca rozpoczyna się od poznania aktualnych potrzeb i założeń klienta. Przeprowadzamy dokładną analizę działań konkurencji, identyfikujemy kluczowe grupy docelowe oraz weryfikujemy efektywność kosztową dotychczas prowadzonych działań. Na tej podstawie budujemy strategię adekwatną do celów sprzedażowych firmy.

Wywiad z klientem
Planowanie i zakup mediów

Planowanie i zakup mediów

Kolejnym krokiem jest dobór kanałów performance, które pozwolą zachować efektywność kosztową w stosunku do realizowanego celu. Media kupujemy poprzez panele zakupowe na podstawie danych analitycznych, a nie poprzez negocjacje z biurami reklamy czy działami handlowymi.

Projektowanie lejków konwersji

Następnie analizujemy ścieżki konwersji oraz projektujemy kreacje reklamowe dopasowane do różnych grup odbiorców znajdujących się na różnych etapach lejka sprzedażowego. Spersonalizowany przekaz, odpowiadający na realne potrzeby i dylematy klienta, pozwala nam z większą efektywnością generować ruch na stronie oraz pozyskiwać sprzedaż.

Projektowanie lejków konwersji
Analityka i optymalizacja

Analityka i optymalizacja

Odpowiadamy również za konfigurację narzędzi analitycznych, implementację kodów śledzących oraz integrację systemów reklamowych z CRM klienta. Umożliwia to monitoring kampanii w czasie rzeczywistym i generowanie jak najwyższego przychodu na podstawie faktycznych wyników per medium, per placement, per kreacja, per target.

Raportowanie i analiza efektów

Do oceny efektywności działań marketingowych wykorzystujemy autorski system monitorowania ROI oparty na BigQuery. FormUp Data integruje dane mediowe z realnym przychodem firmy i wizualizuje je w formie spersonalizowanego raportu. Dane są aktualizowane na bieżąco, co umożliwia monitorowanie sytuacji firmy w czasie rzeczywistym.

Raportowanie i analiza efektów

Kompleksowa obsługa kanałów performance

W celu osiągania najlepszych rezultatów performance stawiamy na synergię najskuteczniejszych narzędzi i kanałów digital opartych o model RTB. Wszystkie działania mocno na siebie oddziałują i mają jeden wspólny cel – sprzedaż produktów klienta.

Google Ads

Kampanie reklamowe oparte o system reklamowy Google i szeroki wachlarz dostępnych produktów w ramach wyszukiwarki oraz sieci reklamowej GDN – m.in. reklamy produktowe na platformie Zakupów Google oraz reklamy wideo w serwisie YouTube.

Programmatic

Inteligentny, oparty na danych, w pełni zautomatyzowany system zakupu i sprzedaży powierzchni reklamowej. Wykorzystuje sztuczną inteligencję i real-time-bidding do wyświetlania spersonalizowanych i targetowanych reklam w sieci.

Social Ads

Zintegrowane, wielokanałowe działania obejmujące najpopularniejsze platformy społecznościowe m.in. Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Tik-Tok. Szczegółowe targetowanie umożliwia zawężenie grup odbiorców reklam według demografii, zainteresowań i zachowań.

Przełożenie działań performance na sukces klienta na przykładzie Premium Mobile

Głównym wyzwaniem postawionym przed agencją performance w tym przypadku było wybicie nowej, nieznanej marki na rynku zdominowanym przez czterech głównych graczy MNO (Play, Plus, Orange, T-Mobile). Realizacja założonych celów wymagała wykorzystania wszystkich kanałów digital i optymalizacji ich w oparciu o realne dane sprzedażowe.

Już po pierwszym kwartale prowadzenia kampanii przez FormUp klient odnotował ponad 3-krotny wzrost bazy abonenckiej Premium Mobile. Ukoronowaniem działań było zdobycie 1. miejsca w rankingu ukazującym migracje użytkowników pomiędzy operatorami.

Zobacz Case Study

1. miejsce
w bilansie przenoszenia
numerów w całym 2018 roku

Case study kampanii performance

Praca z agencją performance FormUp

W FormUp nie ma zespołów account managerów. Nad całością działań czuwa dedykowany zespół kliencki, który zapewnia synergię działań promocyjnych i współpracę między działami.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z osobą odpowiedzialną za kampanię klient ma pewność, że jest to osoba, która zna ją „od podszewki”. Skracamy ścieżkę kontaktu po to, aby sprawnie i szybko reagować na potrzeby klienta i realizowanych dla niego kampanii digital.

Zaufali nam

 • To, co cenię we współpracy z FormUp najbardziej, to doskonały kontakt z Zespołem. Szybko reagują, nie boją się wyzwań i zachowują pełen profesjonalizm na wszystkich szczeblach współpracy. Dołożywszy do tego proaktywną postawę, doświadczenie i elastyczność w działaniu, jestem przekonany, że kampanie DUKA są rozwojowe i efektywne.

  Michał Frąckiewicz

  Starszy Specjalista ds. Performance – DUKA

 • FormUp to godny zaufania partner w zakresie obsługi kampanii Google Ads i Bing Ads. Dzięki opiece dedykowanego zespołu mamy pewność, że kampanie realizują osoby, które z jednej strony są ekspertami w dziedzinie reklamy PPC, z drugiej doskonale rozumieją nasze potrzeby i długoterminowe cele biznesowe. Ich codzienna praca i bieżąca weryfikacja wyników oparta na różnych modelach atrybucji, w krótkim czasie przyczyniła się do wzrostu efektywności kosztowej i pozwoliła zwiększyć skalę działań o 100%.

  Tomasz Wierzbicki

  Head Of Marketing – 321 Sprzedane (OLX Group)

 • Agencję FormUp tworzy kompetentny i zaangażowany zespół specjalistów z zakresu performance marketingu. To agencja, która wniosła znaczący wkład w znakomite wyniki sprzedażowe w naszym sklepie. Każda decyzja optymalizacyjna, którą podejmują, bazuje na twardych danych mediowych. Działają transparentnie i partnersko, co utwierdza nas w przekonaniu, że nasze kampanie są w dobrych rękach.

  Renata Piątkowska

  E-commerce Manager Rikoland SA

 • FormUp to zespół ekspertów w dziedzinie digital marketingu z nastawieniem na performance. Optymalizacja kampanii pod kątem jak najwyższego wskaźnika konwersji dała nam silne poczucie, że mamy wspólne cele. 100% wyprzedanych produktów w pierwszym tygodniu i ponad dwukrotne zwiększenie udziału w rynku przy ograniczonych nakładach inwestycyjnych dowodzi wielkiego sukcesu kampanii.

  Michał Cholewa

  Marketing Manager – Candy Hoover Polska Sp. z o.o.

 • Agencja FormUp jest naszym partnerem w zakresie digital marketingu nieprzerwanie od 2017 roku. Od początku aktywnie wspierała nas w realizacji celów biznesowych, wykazując się dużym profesjonalizmem, doświadczeniem i umiejętnością dynamicznego dostosowywania się do rynku i odbiorcy.

  Michał Kelles-Krauz

  CEO Angloville

 • Wdrożenie FormUp Data pozwoliło nam na jeszcze pełniejsze wykorzystanie danych już obecnych i używanych w organizacji. Pogłębiona i zunifikowana analiza wszystkich kanałów digital skutecznie wsparła nasze dotychczasowe działania i przełożyła się na jeszcze większą kontrolę nad generowanym wynikiem.

  Paweł Sikora

  PR Manager STS S.A.

 • FormUp to ważny element sukcesu Premium Mobile. Jest to jeden z niewielu partnerów na polskim rynku, który działa w pełnym modelu rozliczeń za sprzedaż, a swoją wiedzą i doświadczeniem jest w stanie realizować, a nawet przekraczać plany sprzedażowe.

  Marcin Wieczorkowski

  Prezes Premium Mobile

 • Współpracujemy z FormUp od 2016. Wspólnie realizujemy cele, których efektem jest utrzymanie 10% wzrostu w sprzedaży miesięcznie. Kompleksowa wiedza, holistyczne podejście, kontakty i kreatywność zespołu oraz trzymanie ręki na pulsie najnowszych trendów, to cechy, które cenimy najbardziej.

  Dawid Winter

  Co Founder 4MOSA - Okulary Muscat

 • Rekomenduję FormUp jako profesjonalnego partnera w zakresie realizacji kampanii performance. Współpraca z Agencją przebiega dynamicznie z jednoczesną najwyższą starannością w ramach briefu i uzgodnionych warunków biznesowych. Stopień zaangażowania osób prowadzących projekt wybiega zdecydowanie ponad przeciętną, co znajduje odzwierciedlenie w realizacji KPI.

  Ewa Wdowska

  Dyrektor Marketingu - Park of Poland

 • Agencja FormUp to profesjonalny i rzetelny partner w dziedzinie prowadzenia wysokiej jakości efektywnościowych kampanii online. Duże zaangażowanie i wiedza zespołu stale przekłada się na satysfakcjonujące wyniki prowadzonych działań.

  Monika Moczulska

  Kierownik Marketingu Profbud

 • FormUp to zespół prawdziwych ekspertów w dziedzinie szeroko pojętego performance marketingu. Swoją branżę znają od podszewki, ale co ważniejsze – potrafią umiejętnie poruszać się po nieznanych terytoriach.

  Patryk Grzeszczuk

  Marketing Director 11 bit studios

 • Pracujemy ze świetnym zespołem – doskonałe, profesjonalne podejście, fachowość, wysokie standardy, a przede wszystkim zapał – tu nie ma obaw przed eksperymentem, zawsze jest nowy pomysł, czy niestandardowe rozwiązanie „na już”. Zgrana ekipa z nas! Serdecznie dziękujemy za to wszystko!

  Bloober Team

Zainteresowany współpracą?

Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami  Ta strona korzysta z plików cookies. Klikając "Akceptuj" zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.